Jdi na obsah Jdi na menu
 


Praktické informace pro pacienty

Příspěvky

Transport sanitním vozem

12. 2. 2018

Přepravu pacienta i případně jeho doprovodu musí indikovat lékař, tedy jen lékař o ní může rozhodnout, a to na základě aktuálního zdravotního stavu pacienta.

 

http://medicina.cz/clanky/10479/66/Dotaz-pro-VZP-doprovod-v-sanitnim-voze/

 

 

Jak postupovat, když potřebuji potvrzení o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel

7. 11. 2016

K prohlídce je nutné se předem objednat. K vystavení potvrzení je třeba doložit občanský a řidičský průkaz. Někdy bývá potřeba doložit vyjádření z odborných ambulancí, kde je pacient sledován (např. oční, kardiologická, psychiatrická apod.). Prohlídka a potvrzení nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění.

 

Jak postupovat, když potřebuji pracovnělékařskou prohlídku

7. 11. 2016

K prohlídce je nutné se předem objednat. K vystavení potvrzení je třeba doložit žádost zaměstnavatele s uvedením kategorie práce, pracovního zařazení a pracovních rizik. Praktický lékař provádí prohlídku jen u kategorie práce 1, u ostatních kategorií provádí prohlídku „závodní“ lékař, se kterým má zaměstnavatel uzavřenou smlouvu. Pro závodního lékaře lze na žádost připravit do týdne „výpis ze zdravotní dokumentace“ (po domluvě dříve), poplatek hradí zaměstnavatel.  Prohlídka a potvrzení nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění.

 

 

Preventivní prohlídky

28. 7. 2012

 

Jak správně odebrat moč

28. 7. 2012

 

Pokyny před vyšetřením krve

28. 7. 2012