Jdi na obsah Jdi na menu
 


Telefonování

Telefonování

 

Děkuji úžasné MUDr. Ludmile Bezdíčkové, za tyto instrukce, které mým pacientům pomůžou v orientaci v současné komplikované době a ušetří nám vzácný čas pro péči o další nemocné - nejen covidové pacienty.

"I přes to, že strmě stoupá počet nakažených a postupně i hospitalizovaných, stále platí že většinou probíhá infekce Covid-19 pod obrazem chřipkovitého onemocnění, které se dá „vyležet“ doma. Na místě je proto především klid. V rámci prevence odpočívejte, sportujte, snažte se být pozitivní (nemyslím laboratorně). Noste roušky ve vnitřních prostorách"... dále viz níže

article preview

Telefonování

 

Buďte prosím trpěliví, když voláte svému lékaři a tolerantní – denně přijímáme 80-100 telefonních hovorů (kromě toho, že vykonáváme svoji běžnou činnost – péči o akutně a chronicky nemocné).

Pokud voláte kvůli kontaktu, 

  1. připravte si relevantní informace předem (kdy kontakt – datum, v uzavřené místnosti/venku, na jakou vzdálenost, měli jste roušky?, kde pobýváte – adresu včetně PSČ, Vaše telefonní číslo).
  2. Případně po vzájemné dohodě lékaři pošlete informace e-mailem.
  3. Lékař/hygienik vyhodnotí, zda se jednalo o tzv. epidemiologicky významný kontakt a dle toho rozhodne o nutnosti karantény. (Epidemiologicky významný kontakt = pod 1,5m, bez roušky, déle než 15 min).

 

Pokud se Vám zatím hygienik neozval a/nebo se nemůžete dovolat svému praktickému lékaři a víte, že jste byli v kontaktu s Covid pozitivním, zůstaňte doma dobrovolně, případnou elektronickou neschopenku můžeme vydat až 3 dny zpětně.

 
 


Poslední fotografieStatistiky

Online: 3
Celkem: 109880
Měsíc: 1677
Den: 77