Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přetížení zdravotního systému

Důležité upozornění: Z důvodu nárůstu pozitivních pacientů Covid-19 a nárůstu respiračních onemocnění je výrazně přetížen provoz ordinace. 

article preview

Důležité upozornění: Z důvodu nárůstu pozitivních pacientů Covid-19 a nárůstu respiračních onemocnění je výrazně přetížen provoz ordinace.

1./ Vzhledem k velmi vážné epidemiologické situaci a vysokému počtu COVID positivních pacientů a suspektních (podezření na COVID) pacientů plynoucí přes naši ambulanci jme nuceni vyšetřit, ošetřit, zaléčit, zkonzultovat a zajistit (izolace, karantény, PN) téměř dvojnásobek z původního počtu pacientů.

2./ Z výše uvedených důvodů prosíme, aby pacienti s neakutními problémy (recepty, očkování, lázně, výpisy ze zdravot. dokumentace atd.) komunikovali přes SMS nebo email, výrazně tím odlehčí našim telefonním linkám a dají nám možnost věnovat se pacientům momentálně přítomným v ambulanci.

3./ Vstup do ordinace není volně umožněn, každá návštěva ambulance musí být dopředu telefonicky konzultována a pacient objednán, z důvodu vyloučení kontaktu infekčních a neinfekčních pacientů.

4./ Chovejme se ohleduplně ke svému okolí (roušky / lépe respirátory, mytí rukou, žádné sešlosti, zájezdy a velké oslavy!), nezpochybňujme situaci kolem šíření viru jen pro to, že někdo měl průběh nemoci lehký, hned u dalšího nakaženého může být průběh zcela jiný. Taktéž se lidem s jinými zdravotními potížemi nemusí dostat potřebné péče jen proto, že si přetížíme naše nemocnice, ambulance, sanity  a personál. 

 

5./ Důrazně žádáme pacienty, aby v případě řešení pojistné události zvážili nutnost vyplnění tiskopisu pro pojišťovnu, není to ze zákona nutné, stačí kopie odborných zpráv týkajících se úrazu /nemoci, tato administrativa nám výrazně ztěžuje práci a připravuje nás o vzácný čas pro nemocné.

MUDr. Martina Hýžová

 
 


Poslední fotografieStatistiky

Online: 3
Celkem: 163891
Měsíc: 1576
Den: 52